Kennismakers #2 over de zin en onzin van foodtrends

  • Een extra bakje kwark: de zin en onzin van foodtrends 11 december 2025

Glutenvrij, proteïnerijk of in ketose. De diëten en voedingshypes vliegen je online om de oren. Wat is nou werkelijk een gezond dieet? In deze aflevering van debatreeks Kennismakers wordt je wegwijs gemaakt in de jungle aan trends, onderzoeken en (mis)informatie.

Voedselmarketing en consumentengedrag

De wereld van de diëtetiek en voeding is er een van trends en, al dan niet correcte, nieuwe inzichten – waar de voedingsindustrie graag op inspeelt. Ook online foodfluencers hebben een steeds grote invloed op onze eet- en voedingscultuur. Maar wat weten we nu werkelijk over wat gezond eten is? Hoe beïnvloedt voedselmarketing ons consumentengedrag? En kan #FoodTok ons helpen een voedzamer bord samen te stellen?

Gasten aan tafel op 11 december zijn onder andere Marian de van der Schueren, lector Voeding Diëtetiek en Leefstijl (HAN University of Applied Sciences) en Peter Weijs, lector Voeding en Diëtetiek (Hogeschool van Amsterdam). Meer gasten volgen. 

Kennismakers

In Kennismakers leggen we actuele maatschappelijke vraagstukken tegen de lat van de laatste inzichten uit de wereld van wetenschap en onderzoek. In gesprek met onderzoekers, spraak- en opiniemakers én het publiek over de kennis die onze samenleving verandert.
Kennismakers is een debatreeks van De Balie in samenwerking met Regieorgaan SIA.

Meer informatie en kaarten

Aanvang programma: 20.00 uur, De Balie, Amsterdam
Kaarten voor Kennismakers zijn te verkrijgen via de website van De Balie. Het programma is daar ook online (terug) te bekijken.